Військовослужбовці зможуть обирати, хто отримає їхні виплати у разі полону

Військовослужбовці зможуть обирати, хто отримає їхні виплати у разі полону

Українські військовослужбовці зможуть самостійно обирати, хто саме отримуватиме їхні виплати на випадок потрапляння у полон.
Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.
Наразі у законодавстві цей момент неврегульований, тому в результаті численних звернень військовослужбовців, які прагнуть мати контроль над тим, хто отримає фінансову підтримку у випадку певних ситуацій, цю законодавчу норму вирішили змінити.
За її словами, документ вносить зміни до статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
"Цей законопроєкт ініційовано Урядом на прохання самих військовослужбовців, які прагнуть мати контроль над тим, хто отримає фінансову підтримку у випадку певних ситуацій. Тому ми мусили відреагувати", – пояснила нардепка.

Відтепер військовослужбовці мають право самостійно визначити одержувача грошового забезпечення у разі, якщо вони потраплять у полон або зникнуть безвісти. Тобто, йдеться про дотримання особистих побажань військовослужбовців. Раніше виплати здійснювалися виключно членам сім’ї за жорстко визначеним порядком – спочатку дружина або чоловік військовослужбовця, у разі їх відсутності – неповнолітні діти та їхні опікуни.
А якщо немає і їх, то тільки потім батьки, брати і сестри рівними частинами. А у разі загибелі військовослужбовця або оголошення його судом померлим, невиплачені суми грошового забезпечення включаються до складу спадщини. Втім, відтепер отримувачем забезпечення зможе бути особа, яку самостійно обере військовий і зазначить у відповідному особистому розпорядженні.
"Ми прагнемо забезпечити наших захисників найсучаснішою зброєю і технікою, засобами індивідуального захисту, перейти на натівські стандарти в озброєнні, командуванні, логістиці. Але жодна надсучасна техніка не працюватиме на полі бою без людини, яка відчуває за собою опору, маєпідтримку та повагу усього суспільства. Тому саме він та його майбутнє є нашим пріоритетом", – підсумувала Шуляк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.