Через пожежу на сміттєзвалищі: прокуратура вимагає стягнути майже 8 млн грн збитків

Через пожежу на сміттєзвалищі: прокуратура вимагає стягнути майже 8 млн грн збитків

У Дніпрі прокуратура через суд намагається стягнути з приватного підприємства 7,9 млн гривень збитків, завданих забрудненням атмосферного повітря.

Як повідомили в прокуратурі, Господарський суд відкрив провадження за відповідним позовом Центральної окружної прокуратури Дніпра.

Йдеться про наслідки масштабної пожежі на полігоні твердих побутових відходів у Дніпровському районі, яка сталася у серпні 2025 року. Тоді вогонь охопив площу понад 2 гектари, а ліквідація загоряння тривала майже дві доби.

За даними слідства, внаслідок пожежі до атмосфери потрапили значні обсяги забруднюючих речовин, зокрема діоксид вуглецю та діоксид азоту. Загальна маса викидів склала близько 1700 тонн.

З метою відшкодування шкоди, завданої довкіллю, прокуратура звернулася до суду з вимогою стягнути з підприємства майже 8 млн гривень.

Наразі суд відкрив провадження та розпочав розгляд справи. Водночас обвинувальний акт щодо директора підприємства вже перебуває на розгляді суду.