Мадяр анонсував відставку генпрокурора Угорщини через справу “Ощадбанку”

Мадяр анонсував відставку генпрокурора Угорщини через справу “Ощадбанку”

Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що призначений за часів Орбана генпрокурор країни невдовзі піде у відставку та натякнув, що це пов’язано зі справою щодо затримання інкасаторів "Ощадбанку". Про це, з посиланням на HVG. Мадяр сказав, що для відставки призначеного ще Віктором Орбаном генпрокурора Угорщини не знадобиться спеціальних кроків, оскільки, за його інформацією, той невдовзі з власної ініціативи піде у відставку.

На уточнююче запитання, чи це якось пов’язано зі скандалом із затриманням інкасаторів українського "Ощадбанку", Мадяр відповів, що це "може бути пов’язано". За тиждень до цього Мадяр анонсував розслідування у зв’язку з діями окремих угорських органів щодо захоплення українських інкасаторів та коштів "Ощадбанку" у березні 2026 року. 6 травня угорська сторона повернула Україні гроші та цінності Ощадбанку, які з часу затримання інкасаторів залишались в Угорщині. Посол України в Угорщині Федір Шандор наголошував, що у цій справі важливо не просто повернути майно, а й щоб винні понесли покарання.