США виділили Україні $20 млрд у рамках ініціативи G7

США виділили Україні $20 млрд у рамках ініціативи G7

Міністерство фінансів Сполучених Штатів оголосило про виділення $20 мільярдів в рамках ініціативи G7 з надання Україні позики у розмірі $50 мільярдів, яка покриватиметься за рахунок відсоткових доходів від заморожених російських активів.
«Ці кошти, сплачені за рахунок надходжень, отриманих від знерухомлених активів Росії, забезпечать Україні важливу підтримку у той час, коли вона захищає свою країну від неспровокованої агресивної війни», — наголосила міністр фінансів Джанет Єллен.

Країни G7 планують, що перші транші цієї допомоги надійдуть в Україну до кінця 2024 року, а решта надійде вже у наступному. Допомога спрямовуватиметься на військові та економічні потреби країни.
«Просто зараз Путін випробовує нашу коаліцію, розраховуючи на те, що ми втомимось і зрештою відступимо. Але завдяки спільній політиці та єдності Великої сімки ми посилаємо чіткий сигнал рішучості, змушуючи Росію дедалі більше нести витрати на її незаконну війну замість платників податків у нашій коаліції», — зазначила міністр фінансів США.

Вона додала, що США перекажуть свою частину позики до Фонду сприяння ресурсам Світового банку для інвестування у зміцнення фінансового посередництва України (FORTIS Ukraine FIF), через який вони будуть бути доступним для України.
У американському Мінфіні також наголосили, що підтримка України є важливою для національних інтересів Сполучених Штатів.
«Якщо дозволити Україні впасти, це призведе до подальшої агресії з боку Путіна та поставить під загрозу безпеку наших союзників по НАТО в Європі, яку ми зобов’язані захищати за договором. Успішна Україна продемонструє рішучість Сполучених Штатів і наших партнерів захистити демократію від агресії, захистити глобальну економіку та зміцнити нашу колективну безпеку», — йдеться у повідомленні.

22 жовтня, Європарламент дав зелене світло на надання Україні кредиту в розмірі до €35 мільярдів, який буде погашатися за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Крім ЄС та США, €3 мільярди в рамках цієї ініціативи надасть Велика Британія, ще $3 мільярди виділить Японія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.