Суд у Хорватії скасував арешт яхти Медведчука – нардеп
Окружний суд хорватського міста Спліт ухвалив рішення про скасування арешту на яхту Royal Romance Віктора Медведчука. Про це йдеться у щомісячному аналізі результатів діяльності Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), оприлюдненому народним депутатом Ярославом Железняком.
"25 червня окружний суд м.Спліт ухвалив рішення про скасування арешту на яхту Royal Romance. В рішенні зазначено, що підставою скасування є ненадання обвинувального акту по кримінальній справі від Офісу генерального прокурора. На даний час активи Медведчука (в тому числі яхта) заблоковані рішенням постійно діючої урядової робочої групи з питань санкцій Республіки Хорватія", – йдеться у дайджесті.
Окружний суд м. Спліт у відповідь на запит з боку Офісу генерального прокурора України у квітні 2022 року наклав арешт на майно підозрюваного на 2 роки. Рішення хорватського суду передбачає, що кожні три місяці ОГП буде перевірятися наявність подальших умов для застування тимчасових заходів та прийматися рішення про їхнє продовження або скасування. Загалом ОГП направив 6 запитів про продовження строку арешту яхти, які хорватська сторона задовольнила та успішно виконала.
Раніше стало відомо, що обраний у травні 2024 року аукціонний дім, який мав розпочати реалізацію активу, відмовився від угоди, як і попередній переможець. Автори аналітичного звіту зауважують, що це сталося внаслідок роботи адвокатів Медведчука – міжнародної юридичної компанії Steptoe.
Реалізація яхти зараз є неможливою.
"Тобто затягування в розслідуванні кримінальних проваджень проти зрадника України Віктора Медведчука призвели до того, що арешт яхти в одному з чотирьох проваджень проти нього скасовано, а АРМА не може виконати національні рішення судів з реалізації судна. Більш того, така ситуація загрожує тим, що Україна може взагалі втратити цей дороговартісний актив", – зауважують автори звіту.
Як повідомлялося, у травні 2024 року яхта Royal Romance отримала свідоцтво про право плавання під державним прапором України, відповідні зміни вже внесені до Міжнародної морської організації.