Військкомати матимуть більше інформації про чоловіків: що відомо
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (військмати) скоро матимуть доступ до низки державних реєстрів. Підготовчий процес планують завершити до середини осені. Що це означає – нижче в матеріалі РБК-Україна.
Зазначимо, що подібні нововведення нещодавно анонсував міністр оборони Олексій Рєзніков.
"Десь до середини осені ми оцінюємо, що вийдемо на більш серйозну цифровізацію Центрів комплектації, колишніх військкоматів" , – оголосив Резніков під час ветеранського форуму, який проходив 22 серпня.
Він зазначив, що цей процес зараз на стадії підписання спільних наказів з іншими відомствами щодо взаємного обміну інформацією.
До якої інформації матимуть доступ військкомати?
Як пояснив міністр, таке рішення дозволить військкоматам автоматично отримувати інформацію з державних реєстрів, а саме йдеться про:
Міністерство внутрішніх справ (МВС),
Міністерство юстиції,
Міністерство закордонних справ (МЗС),
Центральній виборчій комісії (ЦВК),
Державної прикордонної служби (ДПСУ).
Таким чином, вся інформація між базами буде оцифрована та введена до системи документообігу. Тобто всі реєстри, які є, автоматично заходитимуть до бази, що дозволить обмінюватися інформацією між відомствами.
За словами Резнікова, тоді у кожного громадянина "буде менше приводів ходити коридорами", а винятки будуть тільки для тих випадків, коли "необхідна їхня особиста присутність".
Контроль над виїздом за кордон посилять
Додамо, що заяві Резнікова передувала інша новина. У Держприкордонслужбі заявляли, що планують спільно з Міноборони обмінюватися інформацією щодо військовозобов'язаних. Це пояснили необхідністю запобігати незаконному виїзду з країни з підробленими документами.
Як пояснив виданню представник ДПСУ Андрій Демченко, йдеться про взаємний інформаційний обмін між базами даних Держприкордонслужби та Єдиним державним реєстром призовників та військовозобов'язаних.
Але він наголосив, що не йдеться про об'єднання баз даних або їх систематизації, а саме про інформаційний обмін.
Тобто, коли ця система функціонуватиме, це дозволить не в телефонному режимі дізнаватися дійсний документ чи ні, а на підставі цього інформаційного обміну.
Наразі розробляється програмне забезпечення та визначаються критерії допуску представників ТЦК до бази даних ДПСУ та навпаки. І коли всі умови будуть виконані, зокрема, у технічному забезпеченні, тоді і ця система може запрацювати.
Цифровізація документообігу в Україні
Як анонсували у Мінцифрі, в Україні запрацюють електронні архіви. Вже було представлено пілот проекту "е-Архів". Очікується, що документи державних органів зберігатимуться в електронних архівах.
Тобто архівну інформацію відцифрують та внесуть у систему документообігу. В уряді зазначають, що проект буде масштабовано на всі органи влади, а потім – і на інші організації.
Слід зазначити, що у Міністерстві охорони здоров'я також запровадять електронний документообіг, аби українці могли швидше пройти військово-лікарську комісію (ВЛК).
Цього року планується запровадити е-документообіг між військовими частинами та лікарнями та госпіталями. Влада пояснює, що це прискорить процес проходження ВВК військовими.
Як стало відомо цього літа, більшість гарнізонних ВВК уже запустили електронну чергу для запису на медичний огляд.
Мобілізація в Україні
Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні запроваджено загальну мобілізацію. Востаннє її дія разом із військовим становищем продовжували 27 липня.
Цей правовий режим діятиме в Україні щонайменше до 15 листопада 2023 року.
Зазначимо, нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що отримав звернення від військових щодо надання їм можливості посилити мобілізацію.
Однак одразу додав, що "варто навести лад з військкоматами та ВВК і тоді говорити про те, як посилювати мобілізацію"