Причини неефективності фронтової авіації РФ – британська розвідка

Причини неефективності фронтової авіації РФ – британська розвідка

ВКС Росії продовжують послідовно використовувати значні ресурси для підтримки наземних операцій в Україні, але без вирішального оперативного ефекту. Про це, з посиланням на Міністерство оборони Великої Британії.
Як зазначається у зведенні, протягом літа російські тактичні бойові літаки зазвичай здійснювали понад 100 літако-вильотів на день, але вони майже завжди обмежувалися польотами над територією, яку контролює Росія, через загрозу з боку української ППО.
За даними британської розвідки, Росія спробувала вирішити цю проблему, все частіше використовуючи базові вільнопадаючі бомби з плануючими пристроями, що збільшують дальність польоту. Літаки можуть скидати ці бомби за багато кілометрів від своїх цілей, але вони ще мають продемонструвати стабільну точність.
"На початку контрнаступу України на півдні червня 2023 року російські ударні вертольоти довели свою ефективність. Проте в останні тижні Росія, схоже, була менш здатна ефективно застосовувати тактичну авіацію на півдні" , – зазначають у Міноборони Британії.

Гелікоптери на південному фронті
Раніше британська розвідка повідомляла, що останні місяці Росія поповнила свої сили на півдні абсолютно новим варіантом вертольота Ка-52М. Важливим покращенням є інтеграція нової протитанкової ракети LMUR, дальність дії якої становить близько 15 км. Екіпажі Ка-52 швидко скористалися можливістю використовувати зброю за межами досяжності української ППО.
Росія втратила близько 40 вертольотів Ка-52 після вторгнення, але цей тип також дорого обійшовся Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.