ISW: У Росії створюють новий простір для критики Путіна
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вказують на те, що в Росії створюється новий простір для критики президента Росії Володимира Путіна, і його ініціатори не бояться відплати.
Фінансист ПВК "Вагнер" Євген Пригожин стає все більш сміливим у своїх словесних нападках на Міністерство оборони Росії.
Як зазначають в інституті, 18 січня Пригожин розкритикував нові інструкції Міноборони для російських військ в Україні, які обмежують використання певних персональних електронних пристроїв у зоні бойових дій і встановлюють чоловікам більш суворі вимоги до стандартів догляду.
Пригожин захищав російських солдатів, які не дотримуються стандартів догляду за собою (зауважив, що борода є звичним явищем для багатьох мусульманських і православних бійців) і стверджував, що використання солдатами смартфонів і планшетів є необхідним для сучасної війни.
Він заявив, що "війна – це час активних і сміливих, а не чисто виголених, які здали телефони на склад".
Пригожин також розкритикував "відірваних від життя" чиновників Міноборони Росії, а також адміністрацію президента РФ.
Так званий "кухар Путіна" та інші особи в Росії створюють новий простір для критики Путіна, не боячись відплати.
Аналітики стверджують, що Путін вирішив поки що не вдаватися до цензури у випадку таких заяв.
Військові експерти зауважують, що промова президента Росії Володимира Путіна на честь прориву радянськими військами блокади Ленінграда продемонструвала, що він залишається невпевненим у своїй здатності суттєво впливати на російський інформаційний простір.
Його промова, ймовірно, є частиною більш масштабних і відносно нових інформаційних зусиль, спрямованих на те, щоб загорнути "спеціальну військову операцію" в російський національний міф про Велику Вітчизняну війну (Другу світову війну) з метою посилення підтримки росіянами затяжної війни і посилення мобілізації.
Як зазначають аналітики, промова Путіна мала символічне значення для російської внутрішньої аудиторії. Путін полюбляє використовувати символічні дати та історичні аналогії, звертаючись до російського народу, і виголосив цю промову в Санкт-Петербурзі, щоб відзначити 80-ту річницю прориву радянськими військами нацистської блокади Ленінграда. Він заявив, що радянські війська перемогли "геноцид Ленінграда" нацистської Німеччини, і провів порівняння з тим, як сучасна Росія бореться з "українськими неонацистами" на Донбасі.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров посилив зусилля, спрямовані на збільшення російської підтримки затяжної війни, прямо заявивши, що Україна і Захід здійснюють геноцид російського народу.
У той же час Путін і Лавров продовжують заперечувати український суверенітет і відверто відкидають прямі переговори з Україною.
Також у ISW спостерегли, що Путін продовжує докладати зусиль для відновлення російської оборонно-промислової бази, щоб підтримати затяжну війну в Україні.
Основні висновки ISW за 18 січня:
Промова президента Росії Володимира Путіна з нагоди річниці блокади Ленінграда продовжила демонструвати, що він залишається невпевненим у своїй здатності суттєво впливати на російський інформаційний простір. Промова Путіна, ймовірно, є частиною більш широких інформаційних зусиль, спрямованих на те, щоб загорнути "спеціальну військову операцію" в російський національний міф про Велику Вітчизняну війну (Другу світову війну) з метою посилення підтримки росіянами затяжної війни і мобілізації. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров посилив зусилля, спрямовані на збільшення російської підтримки затяжної війни, безпідставно заявивши, що Україна і Захід здійснюють геноцид російського народу. Путін продовжує докладати зусиль для відновлення оборонно-промислової бази Росії для підтримки затяжної війни в Україні. Путін і Лавров продовжують заперечувати український суверенітет і відверто відкидають прямі переговори з Україною. Фінансист ПВК "Вагнер" Пригожин стає все більш сміливим у своїх словесних нападках на Міністерство оборони Росії та Кремль. Пригожин та інші відомі російські діячі створюють новий простір для критики президента Росії Володимира Путіна, не боячись відплати. Російські війська продовжили обмежені контратаки, щоб повернути втрачені позиції під Кремінною. Загарбники продовжили наступальні операції поблизу Соледара, Бахмута, Авдіївки і Донецька. Міністерство оборони Росії продовжує намагатися применшити роль "групи Вагнера" у заявлених тактичних успіхах в районі Соледара. Українські офіційні особи зазначають, що російські війська концентруються в Запорізькій області, можливо, для проведення масштабної оборонної або наступальної операції. Дедалі частіше використання російськими військами запалювальних боєприпасів для нанесення ударів на півдні України, імовірно, підтверджує, що окупанти стикаються з нестачею звичайних артилерійських снарядів. Українські та російські джерела продовжують вказувати на те, що російська влада, вірогідно, готується до другої хвилі мобілізації.