Прем’єрка Швеції привезла в Київ лист про визнання Запорозької Січі як держави

Прем’єрка Швеції привезла в Київ лист про визнання Запорозької Січі як держави

Президент України Володимир Зеленський 4 липня зустрівся з прем’єр-міністром Королівства Швеція Магдаленою Андерссон у Києві,вони відвідали Київську область і підписали спільну заяву.

"Сьогодні ми погодили з пані прем’єр-міністром спільну заяву. Це перший такий документ в історії двосторонніх відносин.
У спільній заяві зафіксовані ключові питання для обох наших держав. Це стосується, зокрема, оборонної співпраці, галузевого співробітництва у сферах атомної енергетики, енергоефективності, фінансової підтримки для України.
Я дуже вдячний Швеції за підтримку нашого курсу на повноправне приєднання до Європейського Союзу в майбутньому", – підкреслив Зеленський.

Магдалена Андерссон повідомила про передачу Зеленському копії листа 1711 року, що зберігається у Державному архіві Швеції. У ньому Король Карл ХІІ дає настанови шведському послу в Константинополі визнати Запорозьку Січ як незалежну державу.
За словами Андерссон, ще на початку XVIII століття шведський Король був вражений козацькою демократією.
Зеленський продемонстрував представникам ЗМІ цей документ і зачитав фрагмент: "…щоб якнайшвидше втілити в життя статтю про волю України та всіх козаків, щоб всій Україні і Війську Запорозькому при нинішньому полководцю Пилипу Орлику повернути давню свободу, володіння своєю землею та її колишні кордони, щоб відтепер цей народ став незалежною державою і більше ніколи не підлягав покорі чи захисту царя".

Також Президент розповів, що під час зустрічі обговорювалися оборонні, економічні та енергетичні питання, а також посилення санкцій проти Росії за війну проти України.
Перед зустріччю Магдалена Андерссон відвідала райони Київської області, які були зруйновані російськими окупантами, і особисто побачила, якого масштабу зло принесла Росія на територію України.
Під час зустрічі сторони також предметно обговорили відбудову України.
"Особливо я хотів би відзначити досвід Швеції в галузі енергозбереження, енергоефективності та в реалізації екологічного порядку денного, зокрема це стосується питання переробки відходів. Я запросив Швецію долучитися до побудови таких нових сучасних заводів в Україні. Підготовка відповідних документів має невідкладно розпочатися на рівні наших урядів. Будемо чекати на підтримку цієї пропозиції з боку Швеції", – сказав президент.

Зеленський подякував Андерсон за гуманітарну підтримку України та українців, адже 100 тисяч українських громадян перебувають у Швеції,
Крім цього, він привітав Швецію з рішенням Мадридського саміту НАТО про вступ країни до Альянсу за прискореною процедурою.
"Україна взяла до відома це рішення й таку процедуру. Ми підтримуємо ваш вибір колективних гарантій безпеки, і я можу відзначити, що це рішення суттєво розширить простір безпеки у Європі", – сказав Зеленський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.