Процес надання одноразової грошової допомоги військовим можуть змінити

Процес надання одноразової грошової допомоги військовим можуть змінити

Верховній Раді пропонують удосконалити державну політику у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей.
Сайт розповідає, що саме пропонує змінити законопроект №11451 і що про нього відомо.
Що пропонує змінити законопроект
Засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей встановлює закон "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Він же регулює підстави призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі отримання військовослужбовцем поранення (контузії, травми або каліцтва).
Виходячи з цього, проект закону №11451 пропонує змінити пункт 7 частини 2 статті 16 цього закону – щоб уточнити період:
впродовж якого у військовослужбовця є право на отримання грошової допомоги впродовж якого у військовослужбовця є право на подання судових позовів (які стосуються оскарження відмов Міноборони у призначенні одноразової грошової допомоги)
Згідно з ним, одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі отримання військовослужбовцем поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання під час виконання ним обов'язків військової служби (що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності), а також особою, звільненою з військової служби, яка частково втратила працездатність внаслідок зазначених причин (які виникли не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби) – що підтверджується відповідним висновком медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
У пояснювальній записці зазначається, що схвалення законопроекту сприятиме унормуванню питань призначення та виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям.

Основне про проект закону
Проект закону №11451 про внесення змін до статті 16 закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо виплати військовослужбовцю одноразової грошової допомоги було зареєстровано у Верховній Раді 29 липня 2024 року.
Ініціатором законопроекту виступив народний депутат Олександр Юрченко (член депутатської групи "Відновлення України").
Головним комітетом ВРУ з цього питання став комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки під керівництвом Олександра Завітневича.

1 серпня документ було надано для ознайомлення народним депутатам.
У прикінцевих і перехідних положеннях уточнюється, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (за умови схвалення Верховною Радою).
При підготовці матеріалу було використано такі джерела: Верховна Рада України, проект закону №11451.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.