У Байдена запевнили, що США не ведуть залаштункових розмов із РФ щодо України
США не ведуть залаштункових переговорів із Росією щодо миру в Україні та продовжать дотримуватися принципу "нічого про Україну без України". Про це заявив старший директор з питань Європи у Раді національної безпеки США Майкл Карпентер.
"Коли ви кажете, що США беруть участь у цій діяльності, я припускаю, що ви маєте на увазі переговори з Росією, і відповідь на це – ні", – заявив Карпентер, відповідаючи на питання про ймовірну відсутність фактичної залаштункової розмови або переговорів з Росією та потенційної участі США у такій діяльності.
"І зрештою, ми підтримуватимемо Україну, поки вони не вирішать, що час домовлятися з Росією настав. Як ми говоримо впродовж усієї цієї війни – нічого про Україну без України – це наш девіз, і ми й надалі цього дотримуватимемося", – додав він.
Коментуючи запропонований Путіним план досягнення миру в Україні, за яким для початку переговорів Україна має поступитися значними територіями на сході та півдні, а також відмовитися від амбіцій щодо вступу до НАТО, Карпентер вкотре наголосив на американській позиції, що таке бачення передбачає не переговори, а скоріше капітуляцію.
"Це не переговори, це здача. Насправді цілком зрозуміло, що це таке: це імперіалістичне захоплення землі, як зазначили багато учасників конференції у Швейцарії. Україна захищає міжнародний порядок саме від такого хижацтва", – зазначив він.
Про використання американської зброї на території РФ
Відповідаючи на запитання журналістів, чиновник у черговий раз уточнив параметри дозволу США на використання американської зброї для завдання ударів по цілях на території Росії, яка межує з Харківською та Сумською областями.
"Ми досить чітко сказали, що ці правила ведення бою, які дозволяють українцям відкривати вогонь по російських позиціях прямо через кордон у Харківській області, але також у Сумській області, покликані перешкодити Росії мати де-факто безпечну зону на своєму боці кордону, з якого вона атакує українську територію та українські військові пости на українській стороні кордону. Отже, це було зрозуміло. Я думаю, що ми обговорювали це досить довго, і так буде й надалі", – зазначив Карпентер.