“Злив” інформації фігурантам проваджень НАБУ: розпочали розслідування
За фактом витоку інформації у Національному антикорупційному бюро розпочато досудове розслідування, процесуальне керівництво в ньому – у Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це заявив директор НАБУ Семен Кривонос.
"За фактом витоку інформації розпочато саме досудове розслідування. Воно дає набагато більше інструментів для отримання доказів причетності тих чи інших посадових осіб до злочину, аніж внутрішнє службове розслідування", – написав він.
Кривонос зазначив, що за результатами службового розслідування максимальним покаранням була б дисциплінарна відповідальність, до якої можна притягнути не пізніше ніж через рік з моменту вчинення проступку.
Посадовець підкреслив, що розголошення даних досудового розслідування – кримінальний злочин, і заявив, що неприпустимо нехтувати законом, щоб "просто когось звільнити".
Він повідомив, що процесуальне керівництво у розслідуванні здійснює САП, а Управлінню внутрішнього контролю НАБУ були виділені "всі необхідні ресурси для забезпечення обʼєктивного та всебічного" розслідування.
Директор НАБУ повідомив, що також наказав розпочати два службові розслідування: щодо можливого тиску на викривачів та щодо можливих неправомірних вказівок детективам.
"Проводяться необхідні заходи, встановлюються відповідні обставини. За результатами даних службових розслідувань у разі наявності достатніх підстав винні особи будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності", – зазначив Кривонос.
Посадовець наголосив, що будь-які рішення, зокрема кадрові, будуть прийматися ним винятково за результатами розслідувань і відповідно до закону.
Також він пообіцяв публічно прокомунікувати про весь перебіг подій: від отримання службової записки від викривача – до результатів досудового розслідування, яке зараз активно здійснюється.
"Витоки" в НАБУ: що відомо
22 травня "Українська правда" з посиланням на свої джерела повідомила про обшуки САП та поліції у представника НАБУ у межах розслідування про витік інформації щодо справи про "Велике будівництво". Також стверджувалося, що обшуки були й у фігуранта справи – ексочільника Броварської райадміністрації Георгія Біркадзе. Згодом САП підтвердила обшуки в детектива.
24 травня НАБУ усунуло першого заступника директора відомства Гізо Углаву від виконання посадових обов’язків для забезпечення обʼєктивного досудового розслідування. Чиновник обіймає посаду з моменту заснування відомства у 2015 році.
6 червня видання Bihus.Info опублікувало розслідування щодо "зливів" з НАБУ – дані вказують на ймовірну причетність до витоків керівництва відомства.
ЗМІ зазначило, що під час обшуку детективи НАБУ вилучили телефони фігуранта розслідування бюро й "ідеолога Великого будівництва" Юрія Голика — у девайсах знайшли внутрішню інформацію щодо роботи відомства (документи, ухвали та скриншоти листувань нібито зі співробітниками).
Остаточного висновку щодо винуватця "зливів" з НАБУ Bihus не робить, проте стверджується про можливу причетність до цих листувань Біркадзе. Останній це заперечує.