Інститут нацпам’яті визнав Булгакова символом російської імперської політики
На думку експертів з Українського інституту національної пам'яті, письменник Михайло Булгаков є символом російської імперської політики, а перебування в публічному просторі пам'ятників на його честь – пропагандою імперської політики РФ.
Про це говорить експертний висновок Українського інституту національної пам'яті.
В інституті зазначили, що хоча Булгаков народився і довгий час жив в Україні, його родина була вихідцями з Орловської губернії, всі його твори написані російською мовою, а за світоглядом він був імперцем та українофобом.
У висновку УІНП ідеться про те, що серед усіх письменників того часу Булгаков "стоїть найближче до нинішніх ідеологів путінізму і кремлівського виправдання етноциду в Україні". Експерти стверджують, що навіть попри "легку критику радянської влади" письменник симпатизував більшовикам – зокрема, "оспівував захоплення червоними Києва і нищення борців за Україну – "мерзенних петлюрівців".
У творах письменника немає жодного позитивного персонажа-українця, кажуть в Українському інституті нацпам'яті. Натомість він пародіює чи глузливо перекручує українську мову, глузує з української автокефальної церкви та заперечує саме існування української нації. Наприклад, у "Білій гвардії" одним із прототипів є власник будинку на Андріївському узвозі Василь Листовничий, де жила родина письменника. У романі Булгаков зображує його жадібним боягузом та пристосуванцем.
Дерусифікація в Україні
У столиці та інших містах України залишається ще чимало радянських пам'ятників, тож роботи з дерусифікації ще багато.
Нещодавно експерти Українського інституту національної пам'яті ініціювали демонтаж "Арки Свободи українського народу" в Києві, яка раніше називалася "Арка дружби народів".