Демократи у Сенаті США сподіваються, що республіканці підтримають угоду про кордон
Республіканці у Сенаті найближчим часом можуть підтримати угоду про кордон, незважаючи на тиск з боку колишнього президента Дональда Трампа. Про це заявив сенатор від Демократичної партії США Кріс Мерфі.
"Я сподіваюся, що у нас все ще буде достатньо республіканців у Сенаті, які хочуть вирішити проблему на кордоні, а не просто дотримуватися вказівок Дональда Трампа, але ми побачимо протягом наступних 24-48 годин, чи це правда", – заявив Мерфі.
За його словами, вже є готова двопартійна угода, наразі доопрацьовується її текст. Сенатор також припустив, що деякі республіканці хочуть зберегти кордон "хаотичним" з політичних цілей, але все ж таки висловив упевненість у досягненні угоди найближчими днями.
"І я впевнений, що достатня кількість республіканців у Сенаті збирається приєднатися до нас, щоб ухвалити цей двопартійний закон потенційно вже наступного тижня, і ми можемо показати, що Вашингтон все ще може встати і працювати над цими великими проблемами навіть якщо Дональд Трамп вболіває за хаос", – додав він.
Зазначається, що Мерфі є одним із провідних учасників переговорів, який активно просуває двопартійну угоду про кордон, що має відкрити додаткове фінансування для України, якщо його ухвалить Конгрес.
Питання посилення південного кордону США останніми місяцями стали частіше обговорювати в Конгресі США. Зокрема, республіканці вимагали зміни законодавства, щоб включити радикальніші пропозиції щодо захисту кордону з Мексикою. В обмін вони обіцяли підтримати надання допомоги для України та Ізраїлю.
За даними The Wall Street Journal, президент США Джо Байден погодився на посилення імміграційної політики, щоб уникнути критики та для забезпечення допомоги Україні.
Також повідомлялося, що на тлі дискусій про закриття кордону з Мексикою Трамп намагався тиснути на республіканців, щоб вони не підтримували надання допомоги Україні, оскільки це нібито може підвищити рейтинги Байдену.
Тим часом у Техасі почали встановлювати огорожу на кордоні з Мексикою. Губернатор штату Техас Грег Ебботт заявив, що готовий піти проти федеральної влади щодо захисту південного кордону США від напливу мігрантів.