В Ізраїлі вважають законними депортації українців, посол не згоден
Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський вважає правомірними більшість рішень щодо депортації українців, які прибувають до аеропорту Бен-Гуріон в Тель-Авіві.
Відсоток відмов українцям у в'їзді до Ізраїлю становить трохи більше ніж 5%, каже Бродський. За словами дипломата, це пов'язано з тим, що частина тих, хто приїжджає до Ізраїлю з України, мають намір нелегально працювати в Ізраїлі чи займатися протиправною діяльністю.
"Це стосується громадян й інших країн, з яких з такою ж метою приїжджають люди до Ізраїлю. Не називатиму їх, але це кілька країн, зокрема й пострадянських, де відсоток відмов досить високий… Ми бачимо, з яких країн до нас приїжджають люди нелегально працювати, і, відповідно, більш вимогливо ставимося, ретельніше перевіряємо", – сказав посол.
За словами Бродського, це не означає, що прикордонники не роблять помилок. "На жаль, бувають випадки відмов неправомірних, але більшість відмов абсолютно законні", – каже дипломат.
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук каже, що показник депортацій насправді сягає 10% за умовної норми 1-3%. І не погоджується з аргументом про нелегальних робітників.
Дипломати домоглися, щоб українці мали право легально працювати у певних сферах після перебування 90 днів в Ізраїлі, каже Корнійчук:
"Це ресторанний, готельний бізнес, догляд за людьми похилого віку тощо. Я не розумію, як можна звинувачувати у намірах нелегально працювати, якщо уряд офіційно надає право на роботу для такої категорії громадян.
20 серпня посольство України в Ізраїлі висунуло фактично ультиматум: або українців припиняють депортувати з аеропорту Бен-Гуріон, або Київ може призупинити безвіз та не пустити хасидів до Умані. Корнійчук наголошував, що йдеться про можливе призупинення, а не скасування безвізу. І це рішення має ухвалюватися вищим керівництвом країни.