Кулеба розповів, як Україна веде роботу з країнами Африки
Україна зацікавлена у розвитку відносин із країнами Африки без посередників. І робота з ними ґрунтується на кількох принципах.
Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
За його словами, новий етап відносин із країнами Африки ґрунтується на трьох принципах: взаємної поваги, взаємних інтересів та взаємних переваг.
Зокрема, міністр наголошує, що інтереси України є в Африці, на Близькому Сході, у Латинській Америці, на Тихоокеанських островах та в Азії. І їй є що запропонувати – товари та послуги, продовольство, ліки, високотехнологічне обладнання, освіта тощо.
"У розвитку відносин з африканським континентом МЗС є прихильником важкої та системної роботи. Це не модна тенденція, не мейнстрім і не хайп, а стратегічний курс на африкансько-український ренесанс, який принесе переваги Україні та нашим африканським колегам", – зазначив Кулеба.
Він повідомив, що під час другого африканського турне просуватиме українську формулу миру і залучатиме країни Африки до її реалізації. А також обговорить розширення обсягів та постачання сільськогосподарської продукції в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Бо Україна є гарантом продовольчої безпеки Африки.
"Це принесе гроші українському бізнесу та важливі податкові надходження у нашій військовій економіці, гарантує політичну стабільність на Африканському континенті", – додав Кулеба.
Він також наголосив, що переваги України не обмежуються продовольством, тому важливо створити інфраструктуру домовленостей та партнерств, яка розкриє потенціал співробітництва на 100%.
Нагадаємо, днями Кулеба вирушив у друге африканське турне, сьогодні він прибув до Марокко. Це перший візит глави українського МЗС до Марокко з моменту встановлення двосторонніх відносин.
Очікується, що географія турне не обмежиться Субсахарською Африкою як восени 2022 року, а включатиме країни у всіх частинах континенту – від півночі до півдня.
Зазначимо, минулої осені під час першого в історії африканського турне Кулеба відвідав Сенегал, Кот-д'Івуар, Гану та Кенію. Результатом стало зміцнення міжнародної коаліції на підтримку України, мобілізація додаткових голосів у Генасамблеї ООН, нові напрями двостороннього економічного співробітництва та поширення українських наративів у просторі, в якому історично масовою є пропаганда Росії.