Очільник МЗС Сибіга також не поїде в Гданськ на конференцію з відновлення

Очільник МЗС Сибіга також не поїде в Гданськ на конференцію з відновлення

У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що очільник відомства Андрій Сибіга не буде присутній на Конференції з відновлення України у польському Гданську. В МЗС зазначили, що цьогорічні заходи Конференції з відновлення (URC), що невдовзі почнеться у Гданську, "не потребують обов’язкової особистої присутності міністра закордонних справ, так само як з польського боку акцент не на міністрі закордонних справ і дипломатичній складовій, а на урядовому, економічному, безпековому, інфраструктурному, гуманітарному, бізнесовому та інших вимірах, яким присвячена Конференція". МЗС та українські дипломати будуть активно залучені до цього заходу – так само, як були залучені до підготовки заходів, угод і переговорів у її рамках. "Пророблена велика робота, і ми розраховуємо на серйозні плоди.

Цьогоріч українська сторона бере участь у заході на найвищому урядовому рівні, за лідерства премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Наша мета – уникнути непотрібної політизації цього міжнародного заходу, сфокусуватися на прагматиці та конкретних рішеннях на підтримку України та українців в умовах коли це особливо необхідно, на п’ятому році повномасштабної агресії РФ. Переконані, що цьогорічна конференція принесе суттєві конкретні результати для наших людей та, попри все, стане історією успіху для України, Польщі та десятків міжнародних партнерів з урядового та неурядового секторів, які беруть в ній участь.

Дякуємо польській стороні за якісну співорганізацію заходу", – пояснили у Міністерстві закордонних справ. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський не прийде на зустріч YES, де його дискусія з Сибігою мала стати одним з ключових елементів. 23 червня стало відомо, що українську делегацію у Гданську очолюватиме прем’єрка Юлія Свириденко, а президент Володимир Зеленський не поїде до Польщі на тлі скандалу з відкликанням врученої йому польської нагороди через найменування українського підрозділу на честь УПА. Перша леді Олена Зеленська також не їде до Гданська.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Конференція з відновлення України виконає свою роботу незалежно від складу української делегації. Від інших польських урядовців лунають різні оцінки рішення українського президента.